KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13079014

nr 1307 9014

Louis Bourgeois-Borgex

(1873-1959), Frankrike

Oljemålning, Boulogne s/mer. Signerad, daterad 1905. Olja på pappannå, 34x25 cm

Louis Bourgeois-Borgex, fransk bildkonstnär född 1873, död 1959.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 17 februari 2020
kl 18:41:34

Louis Bourgeois-Borgex

Läs mer om Louis Bourgeois-Borgex